Na liczniku odsłon mamy:

hit counter
free web counter

Map IP Address
Powered byIP2Location.com

Kategorie: Wszystkie | Apple | Archiwum X | Humor | Kultura | Muppet Sejm | Polityka | Variactwo | Warsztat
RSS
poniedziałek, 16 lutego 2009
Muppet Sejm 9, czyli Herr Rokita in München
Wieści o śmierci tego bloga były mocno przesadzone, powiedziałby Mark Twain, gdyby wiedział co to internet. Przepraszam za bardzo długą przerwę w pisaniu, ale życie w realu zdecydowanie zdominowało moje wirtualne blogo-życie.

Na otarcie łez - prawdziwy rarytas mam nadzieję. Wróciłem właśnie z urlopu i zdębiałem słysząc o tym, co zrobił publicysta "Dziennika" Jan Rokita na pokładzie samolotu Lufthansy. Świtenie opisał to Wojtek Orliński i podpisuję się pod wszystkimi jego słowami. I o ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakoś krzyki na pokładzie samolotu, o tyle tych antyniemieckich bzdur, które JMR wygaduje już po powrocie do kraju - już nie.

A prawdziwą perełką jest jego westchnienie ulgi, że wrócił do kraju "starym dobrym LOT-em". Czy JMR wie, że LOT jest w sojuszu Star Alliance z Lufthansą i że obie firmy bardzo blisko współpracują? A że jeśli ktoś LOT przejmie, to na 99 proc. będzie to Lufthansa.

Zapraszam do oglądania :)

środa, 10 października 2007
Muppet Sejm 8, czyli rusz się sprzed monitora
Słowo się rzekło, "Muppet Sejm" u płotu. Idą wybory, więc naturalne było, że kolejny odcinek musi być im poświęcony. Przesłanie jest proste jak partyjna reklamówka wyborcza: idź, zagłosuj. Na PiS, na PO, na LiD, może na Giertycha albo na Leppera. A może na PSL czy Partię Kobiet. Najważniejsze, żeby ruszyć się w przyszłą niedzielę z domu i oddać głos.

Jeśli w wyborach weźmie udział 50, 60 czy - marzenie - 70 proc. uprawnionych do głosowania, wtedy nikt nie będzie mógł kwestionować woli ludu. A wyborcza wygrana przy frekwencji 30-40 proc. to nie jest powód do chwały. Ani dla partii, która zwycięży, ani tym bardziej dla nas, wyborców.

Dlatego 21 października ruszcie się na wybory. Nieobecni nie mają racji.

Muppet Sejm 8 ante portas
Ósma część "Muppet Sejmu" zbliża się wielkimi krokami. Niewykluczone, że pojawi się jeszcze dzisiaj. Trwa ostateczna obróbka, a termin premiery trochę zależy od tego, kiedy i gdzie uda mi się dostać do internetu.

Mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze dziś wieczorem, bo z dostępem do "internetasa" na Litwie nie ma większego problemu. Wystarczy wejść do pierwszej lepszej knajpki albo zajechać na stację benzynową - przy drogach stoją nawet znaki z "małpą", jak widać na załączonym obrazku (drogi zresztą też mają tu o niebo lepsze niż u nas, ale to temat na oddzielnego posta).

piątek, 17 sierpnia 2007
Muppet Sejm 007
Miało być w poniedziałek, ale koledzy ze "Szkła kontaktowego" przyspieszyli, więc i ja przyspieszam. Mam nadzieję, że apetyty na nowy odcinek Muppet Sejmu już zaostrzone :)

A zatem, jak mawia obecna władza - "bez zbędnych sów" - zapraszam na film:

Muppet Sejm - odsłona druga
Noooo, to przyspieszamy. Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko? :)

Na razie drugi zwiastun, nieco dłuższy. Tak naprawdę to montaż ze scen, które w pełnej wersji się nie znalazły.

A za kilkadziesiąt minut - pełna wersja.

czwartek, 16 sierpnia 2007
Muppet Sejm 7 czas zacząć
Minął już rok od premiery pierwszego odcinka Muppet Sejmu. Muppety z głosami polskich polityków narodziły się w nocy z 21 na 22 lipca 2006 r. Chciałem uczcić okrągłą rocznicę już w lipcu, choćby czymś krótkim, ale przekonałem się wtedy namacalnie, że czas na pewno nie jest z gumy. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Wczoraj zamiast wybrać się na defiladę, usiadłem przy komputerze i... w poniedziałek wieczorem premiera. Ale aby zaostrzyć nieco apetyty do poniedziałku będę podrzucał tutaj jakieś smaczki.

Na początek - zwiastun, czyli po staropolsku trailer. Miłego oglądania :)

Warto zajrzeć po 22 :)
Za mniej więcej godzinę zacznę powoli odsłaniać rąbek tajemnicy co będzie w Muppet Sejm 7. Warto też zerkać dzisiaj na "Szkło kontaktowe". :)
środa, 28 lutego 2007
Muppet Sejm 6 - dementi
Wobec krążących plotek oświadczam, że nieprawdą jest jakoby emisja "Muppet Sejmu 6" w poniedziałkowym "Szkle kontaktowym" doprowadziła do błyskawicznej dymisji prezesa Bronisława Wildsteina. Choć jakiś układ próbuje wykorzystać poniższe zdjęcie jako dowód na potwierdzenie tej teorii, to najlepszym kontrdowodem jest fakt, że prezes Wildstein szefował TVP, a film ukazał się w TVN24.
Chyba że karząca ręka (Prawa i) Sprawiedliwości sama nie wie kogo i za co karze. :)poniedziałek, 26 lutego 2007
Muppet Sejm 6 - tylko dla dorosłych
Od największego święta w Hollywoodlandii minęły niespełna 24 godziny, więc pozwolę sobie zacząć w tym klimacie:

[Na scenę wchodzą Billy Crystal i Whoopi Goldberg]
CRYSTAL: Teraz będziemy śmiertelnie poważni, nadszedł czas na Oscara w kategorii animowana polityczna satyra dokumentalna.
GOLDBERG: Mamy w ogóle taką kategorię?
CRYSTAL (scenicznym szeptem): Przecież widzisz na prompterze!
GOLDBERG: Faktycznie, a niech mnie... Jeśli kategorii będzie przybywać tak szybko to za kilka lat na samą ceremonię trzeba będzie poświęcić cały weekend.
CRYSTAL: Nie zagaduj mnie. (już do mikrofonu). Panie i panowie, w tej kategorii mamy tylko jeden film, ale wzbudził on emocje większe niż wszystkie pozostałe razem wzięte.
GOLDBERG: Niektórzy zastanawiali się czy w ogóle powinno się ten film oceniać.
CRYSTAL: Kontrowersje wzbudził już sam pomysł, żeby Muppety zaczęły mówić głosami polityków.
GOLDBERG: Ale to, o czym mówią w najnowszym sequelu, wywołało prawdziwy skandal. Ociekający seksem.
CRYSTAL: Sam słyszałem w kantynie u Disneya, jak szef studia Bob Iger mówił, że "Muppet Sejm 6" dostanie Oscara tylko po jego trupie.
GOLDBERG: A moja wróżka mówi, że świętej pamięci Jim Henson przewraca się w grobie widząc co zrobiono z jego kukiełkami.
CRYSTAL: Byli jednak i tacy, którzy bronili tego filmu, a nawet - o dziwo - dobrze się na nim bawili.
GOLDBERG: Słyszałam też, że branża porno już zaciera ręce.
CRYSTAL: Panie i panowie, Akademia podjęła decyzję. Za chwilę poznamy odpowiedź na pytanie: nagrodzić czy nie.
GOLDBERG: Mogę dostać znaczek z tej koperty?
CRYSTAL: Znaczek idzie do Whoopi.
GOLDBERG: And the Oscar goes to... (razem) "Muppet Sejm 6"!


piątek, 23 lutego 2007
Muppet Sejm 6 - zwiastun
Premiera szóstych "Muppetów" już w poniedziałek po godz. 22.
A tymczasem na zaostrzenie apetytu - zwiastun nowej części "Muppet Sejmu".

 
1 , 2