Na liczniku odsłon mamy:

hit counter
free web counter

Map IP Address
Powered byIP2Location.com

Kategorie: Wszystkie | Apple | Archiwum X | Humor | Kultura | Muppet Sejm | Polityka | Variactwo | Warsztat
RSS
wtorek, 02 września 2008
Rozejm w wojnie domowej
Ten film się trochę zdezaktualizował po wspólnym wystąpieniu prezydenta i premiera na szczycie w Brukseli. W imię wyższego celu - forsowania polskiego stanowiska na szczycie UE - panowie zawiesili na kołku własne urazy i złośliwości. Okazało się, że prezydent może poczekać na premiera z wylotem z Gdańska, że mogą polecieć jednym samolotem, a już w Brukseli wystąpić nawet na wspólnej konferencji. Nic tylko przyklasnąć.

Ale byłbym naiwny, gdybym sądził, że taka słodka kohabitacja będzie od tej pory standardem. Za chwilę i prezydent, i premier - głównie poprzez swoich zauszników - zaczną się kopać po kostkach i sobie docinać. A kiedy znów wrócimy do tego podwórkowego standardu polityki, poniższy filmik stanie się aktualny jak mało kiedy.

poniedziałek, 01 września 2008
Ron Asmus z moim plakatem :)

O przezabawnej historii doniósł mi właśnie nasz korespondent w USA Marcin Bosacki. Mój plakat z Wujem Samem pytającym "A czy ty znasz Rona Asmusa?" trafił - m.in. dzięki Marcinowi - do rąk samego Rona Asmusa. A Ron Asmus wydrukował go sobie, oprawił w ramki i dzisiaj w Brukseli zaprezentował na wspólnym spotkaniu z dziennikarzami i Radkiem Sikorskim.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera TVN24.

Nie dość, że znam już Rona Asmusa, to jeszcze Ron Asmus zna mój plakat. Zaprotokołować :)

Dzięki, Marcin.

Dla przypomnienia, plakat w całej okazałości:

piątek, 29 sierpnia 2008
Klub Tęcza demonstruje

Jak zwykle w czasie dużych demonstracji Warszawa wygląda jak giełda autokarowa, zwłaszcza w okolicach Dolnego Mokotowa, gdzie mieści się redakcja "Gazety". Tak się złożyło, że powędrowałem dziś w okolice Łazienek (jeszcze więcej autokarów) i stanąłem oko w oko z takim oto autobusem wynajętym przez związkowców z "Solidarności".

Czyżby klub prezesa Ochódzkiego Ryszarda? :)

czwartek, 31 lipca 2008
Anarchia
Mała impresja na temat najnowszego pomysłu PiS, czyli zamieniania w burdę rozmaitych posiedzeń (patrz komisja regulaminowa w sprawie Ziobry i obrady rady miejskiej Sopotu). Cóż tu można powiedzieć... lepiej zaśpiewać.

poniedziałek, 28 lipca 2008
Adam na wakacjach :)

Naczelny na wakacjach? :)

Nie, to reklama jednej z firm motoryzacyjnych z poniedziałkowej "Gazety".

Pełna wersja - po kliknięciu w obrazek albo tutaj.

piątek, 25 lipca 2008
”Dziennik” wyśledził tekst ”Gazety” sprzed miesiąca

Polscy internauci, którzy ściągali z sieci muzykę i oprogramowanie, są masowo szantażowani przez mało znaną szwajcarską firmę i współpracującą z nią warszawską kancelarię prawniczą. W całym kraju użytkownicy sieci otrzymują listy: albo wpłacą kilkusetzłotowe sumy na rzecz spółki, albo ich sprawy trafią do prokuratury. - czytamy w dzisiejszym "Dzienniku". "Dz", jak pisze, dotarł do kulis tego procederu. Jak? Chyba czytając archiwum "Gazety". Konkretnie sprzed miesiąca - z 21 czerwca.

Internauci ściągający gry, filmy czy muzykę dostają pisma od warszawskiej kancelarii prawniczej, która straszy sądem i żąda odszkodowań za piractwo. Adresy i nazwiska internautów prawnicy dostają od policjantów - Pisaliśmy na drugiej stronie "Gazety".

A następnego dnia kontynuowaliśmy temat: Mocne dowody czy psychologia strachu? Na co liczy kancelaria prawnicza Obig, żądając odszkodowań od osób podejrzewanych o piractwo internetowe i grożąc im procesami?.

Na wszelki wypadek podpowiadam - nieco ponad tydzień temu "Gazeta" rozpoczęła też cykl tekstów na temat propozycji drastycznych zmian w prawie autorskim związanych z piractwem. Na wypadek, gdyby śledczy z ”Dziennika” ”dotarli do projektów ustaw w Ministerstwie Kultury”, przypominam początek naszego tekstu z 15 lipca:

Konfiskata komputera, grzywna, odcięcie od internetu - takich kar dla piratów internetowych domagają się od Ministerstwa Kultury stowarzyszenia twórców i producentów muzyki, filmów i oprogramowania.

Foto: Rafał Mielnik/AG

środa, 23 lipca 2008
Panta rhei
Czy to jest reklama kontekstowa?

Wall Street trzeźwieje
Nie ma wątpliwości. Wall Street się schlała. Schlała się i ma teraz kaca. Pytanie jak długo będzie trzeźwiała i jak długo wytrzyma bez próbowania tych fikuśnych instrumentów finansowych.

Kto to powiedział? Prezydent Bush w piątek na spotkaniu w Houston. Spotkanie miało być prywatne, Bush poprosił nawet o wyłączenie kamer przed wygłoszeniem tej uwagi. Ale rzecz jasna znalazł sie ktoś, kto nagrał to telefonem komórkowym i wrzucił do YouTube'a. Od wtorku trąbią o tej wypowiedzi wszystkie amerykańskie serwisy.

A Bushowa analiza giełdowego kryzysu w USA jest zaskakująco trafna. I tym ciekawsza, że wygłoszona przez człowieka, który sam kiedyś miał problemy z alkoholem. Filmik z Houston można obejrzeć poniżej:

piątek, 18 lipca 2008
Pytanie dn(i)a
czwartek, 17 lipca 2008
PiS bojkotuje TVN, TVN bojkotuje macdaca (na YouTube) ;)
Dostałem dziś z YouTube taką wiadomość. Oglądajcie ”Muppet Sejm” i inne filmy póki można, bo macki działu prawnego TVN dosięgły i mnie :)

PS. Zapomniałem dodać, że tenże sam TVN (24) w ”Szkle kontaktowym” ten filmik kiedyś wyemitował na antenie. Co bawi mnie naprawdę setnie :))

Drogi użytkowniku: To jest powiadomienie o usunięciu przez nas podanego materiału lub uniemożliwieniu dostępu do niego w wyniku zgłoszenia otrzymanego od właściciela praw autorskich TVN S.A., twierdzącego, że materiał narusza jego prawa:

Szkło skarpetkowe: http://pl.youtube.com/watch?v=GH8z8bDRAJw

Uwaga: Powtarzające się przypadki naruszania praw autorskich spowodują usunięcie konta i wszystkich filmów wideo przesłanych na to konto. Aby temu zapobiec, usuń wszystkie filmy wideo, do których nie masz praw, a także nie przesyłaj kolejnych filmów, które naruszają prawa autorskie innych osób. Aby uzyskać więcej informacji na temat zasad ochrony praw autorskich w serwisie YouTube, przeczytaj Porady dotyczące praw autorskich.

Jeśli zdecydujesz się przesłać nam roszczenie wzajemne, przejdź do naszego Centrum pomocy, aby uzyskać dostęp do instrukcji.

Pamiętaj, że w Twoim kraju zamieszkania mogą grozić poważne konsekwencje prawne za złożenie nieprawdziwego zawiadomienia o naruszeniu praw autorskich za pomocą tej procedury lub złożenie takiego zawiadomienia w złej wierze. Z poważaniem, YouTube, Inc.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19