Na liczniku odsłon mamy:

hit counter
free web counter

Map IP Address
Powered byIP2Location.com

Blog > Komentarze do wpisu
Ale głupi ci Rzymianie

Po dzisiejszym dniu (3 czerwca) nie mogę nie westchnąć niczym Asterix: "Ale głupi ci Rzymianie". To a propos nieobecności prezydenta (oraz premiera) na uroczystościach w Sejmie. Premier Tusk usprawiedliwiał się spotkaniem w Wieliczce. Ale czy do cholery nie dało się tego jakoś sensownie skoordynować? O usprawiedliwieniach prezydenta Kaczyńskiego nawet szkoda wspominać. Tym bardziej, że sam prezydent zdradził co było prawdziwym powodem nieobecności na sali plenarnej. Jego osobiste urazy. Małość i żałość, tym bardziej żenująca, że przy takim święcie.

Na szczęście święto 4 czerwca jest nasze - normalnych ludzi, a nie zakompleksionych i nadętych polityków. Bo to nasze skreślanie doprowadziło do spektakularnego zwycięstwa "Solidarności" (tej dawnej, prawdziwej). To były moje pierwsze wybory. I od razu najważniejsze.

I dlatego mam gdzieś, gdzie będzie 4 czerwca Tusk, gdzie będzie Kaczyński, gdzie będą protestować związkowcy. O wiele bardziej interesuje mnie, gdzie wy, drodzy czytelnicy, będziecie świętować to 20-lecie demokracji. To nasze święto.

A nasi nadwiślańscy Rzymianie niech sobie dalej pajacują i niech im się dalej wydaje, że to oni rządzą Galią. My wiemy lepiej :)

czwartek, 04 czerwca 2009, dac

Polecane wpisy

  • Kogo słucha Jarosław Kaczyński?

    A propos niedawnych wyskoków prezesa PiS przypomniała mi się taka bardzo stara kampania reklamowa Radia Zet. A może ktoś wie skąd można ściągnąć te dżingle? Goo

  • A imię jego 44.

  • Jestem prorokiem we własnym kraju

    Wprawdzie nie trzeba być jasnowidzem, żeby coś takiego przewidzieć, ale zawsze. 2 września, tuż po zażegnaniu piaskownicowego konfliktu kto ma jechaćna szczyt d

Komentarze
2009/06/04 05:46:54
No właśnie. Niech sobie świętują po swojemu, a my wszyscy też będziemy po swojemu.
Ja, mieszkając w Gdańsku - nie wybieram się pod stocznię, ale pójdę na spacer pod szkołę, w której wtedy głosowałam. Historia zmieniła swój bieg właśnie w tych urnach - wraz z każdym wrzuconym głosem :)
-
2013/03/04 13:15:50
Doniczki na głowę i party hard, prawda? Można świętowac na różne sposoby, ale doniczki na głowach to świetny pomysł.
-
2013/12/10 12:39:03
Gdy ktoś cytuje/parafrazuje mój ulubiony film, od razu ma +10 za wpis. A tutaj na dodatek myśl ta ma głębię, nie do końca jednak z nią się zgadzam. Ja tam nie patrzę na takie rzeczy dopoki wycena przedsiębiorstwa w ktorym pracuje sie zgadza - prawdziwy spokoj i szczescie daje mi bowiem tylko praca i stabilny byt, a nie polityczne kłótnie.