Na liczniku odsłon mamy:

hit counter
free web counter

Map IP Address
Powered byIP2Location.com

Blog > Komentarze do wpisu
Kółko i krzyżyk na MacWorldzie
Dzisiaj wieczorem początek MacWorld Expo - to ostatnia edycja tej konferencji, w której bierze udział Apple. Po raz pierwszy od bardzo dawna prezentacji na MacWorld nie wygłosi Steve Jobs (jego miejsce zajmie nieco showmański, ale nie charyzmatyczny "wicek" od marketingu Phil Schiller). Więcej o MacWorldzie i przyczynach braku Jobsa - możecie przeczytać tutaj.

Kończy się pewna epoka zapoczątkowana pamiętną prezentacją Jobsa z 1983 r., kiedy to pokazał słynną reklamę pierwszego Macintosha - "1984":

Inną niezwykłą prezentacją był występ Jobsa z 1997 r. na MacWorld Expo w Bostonie (kiedyś MacWorld miał dwie edycje - zimową na Zachodnim Wybrzeżu i letnią na Wschodnim). Jobs właśnie wrócił do firmy, jeszcze jako doradca prezesa Gila Amelio, ale już było jasne, że to on gra pierwsze skrzypce. Najważniejszym fragmentem prezentacji była jednak informacja o ugodzie z Microsoftem. Kiedy na wielkim ekranie pojawił się Bill Gates sala (a raczej cztery sale w pałacu kongresowym w Bostonie) zawyły - wiem to z pierwszej ręki, bo byłem tam wtedy osobiście, to był mój pierwszy MacWorld. Niesamowite wrażenie i wieczorem czołówka w CNN: Apple godzi się z Microsoftem, fani są wściekli:

I jeszcze jedna ciekawostka z MacWorld Expo. Jest rok 1999, lipcowy MacWorld w Nowym Jorku. Sala w K. Javits Center rzecz jasna nabita ok. 2-3 tys. ludzi. Steve Jobs prezentuje Airport - nową technologię bezprzewodowej łączności. Dziś powszechnie znamy ją jako WiFi albo WLAN. Ale w 1999 r. iBook z kartą Airport był pierwszym seryjnie produkowanym komputerem z WiFi. Jobs pokazał iBooka, chodząc po scenie pokazał, że łączy się z internetem. I nic. Nikt, na czele z piszącym te słowa, nie załapał, że dzieje się to bez kabla. Przewidziawszy ten brak reakcji Jobs wyciągnął "przygotowane wcześniej" - niczym u Adama Słodowego - hula hoop i zaczął przeciągać przez nie iBooka: Widzicie, zero kabli, wyjaśniał. Wtedy dopiero tłum oszalał i rozległy się owacje na stojąco.

A potem pokazano kolejny dowód, że iBook nie ma żadnego kabla, a mimo to łączy się z siecią: Phil Schiller skoczył z wysokości ok. 3-4 metrów, a iBook cały czas pracował w internecie, co pokazywała specjalna kamera:

A na koniec pyszny żart serwisu The Onion. Rewolucyjny komputer, który Jobs pokazał na MacWorld. Naprawdę genialnie pokazana atmosfera MacWorlda. Szkoda, że ostatniego:


Apple Introduces Revolutionary New Laptop With No Keyboard

wtorek, 06 stycznia 2009, dac

Polecane wpisy

  • Poczytaj Wyborczą na iPhonie

    Niezmiernie miło mi donieść, że od kilkunastu godzin z AppStore można ściągnąć aplikację do wygodnego czytania serwisu "Gazety Wyborczej" na iPhonie. Program je

  • Napisane 10 lat temu: 101 sposobów jak ocalić Apple

    Dziś brzmi to zupełnie nieprawdopodobnie, ale 10 lat temu Apple stało na skraju bankructwa. Dziś firma ma ponad 15 mld dolarów wolnej gotówki , z którą nie bard

  • iPhone odblokowany na dobre!

    Ta wiadomość jest dużo ważniejsza niż jakieś pierdoły z kampanii wyborczej :) W nocy pojawił się darmowy program do odblokowywania iPhone'a. Przetestowałem, zgo

Komentarze
2009/01/07 20:55:44
My fanboy senses are tingling!

Ten mały webcomic świetnie ukazuje nowy macworld:
www.geekculture.com/joyoftech/joyarchives/1192.html

PS. a następny odcinek zawiera idealny komentarz dot. mp3:
"DRM free iTunes? Awesome, now I can get them on PirateBay even faster!"
:)
-
2013/02/11 13:12:01
hehe ale jaja :) aż mi wybuchnął piec gazowy dwufunkcyjny w domu jak to zobaczyłem niesamowite że ludzi potrafią zrobić takie rzeczy winszuje :)